استاندار سمنان: مدیریت مصرف انرژی در سمنان جدی گرفته شود/ صرفه‌جویی در مصرف برق عمل به اقتصاد مقاومتی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار صنعت ساختمان
 
 
 
استاندار سمنان:مدیریت مصرف انرژی در سمنان جدی گرفته شود/ صرفه‌جویی در مصرف برق عمل به اقتصاد مقاومتی است
استاندار سمنان گفت: مدیریت مصرف انرژی در سمنان جدی گرفته شود و امروز صرفه‌جویی در مصرف برق عمل به اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از سمنان، محمدرضا خباز صبح امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان، ضمن تأکید بر لزوم پیگیری موضوع بهینه‌سازی مصرف برق توسط تمام نهادها و آحاد جامعه بیان داشت: صرفه‌جویی در مصرف انرژی به‌عنوان اولویتی مهم در تمام بخش‌ها یک ضرورت بوده و انجام دقیق و بهینه آن گام عملی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه همه ‌باید در زمینه صرفه‌جویی منطقی و استفاده صحیح از برق به‌صورت جدی اهتمام داشته و پیش‌قدم باشند، تصریح کرد: برای فرهنگ‌سازی در تمام زمینه‌ها به‌خصوص موضوع مدیریت مصرف انرژی، ابتدا باید خودمان عامل بوده و دیگران را هم به این امر حیاتی تشویق و ترغیب کنیم.

استاندار سمنان تصریح کرد: به‌منظور نظارت بر بهره‌گیری شایسته از برق، کارشناسان شرکت توزیع برق در ادارات حضور یافته و نسبت به کنترل مصرف اقدام و گزارش مربوطه را ارائه کنند.

پرداخت مطالبات دستگاه‌های اجرایی بابت بهای برق مصرفی

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان نیز در این نشست بیان داشت: ابتکار عمل استانداری سمنان در خاموش کردن لامپ‌های روشنایی سالن‌ها و همچنین کاهش میزان آن در محیط اداری و استفاده از نور طبیعی روز ارزشمند و قابل تقدیر است.

سیدمحمد موسوی‌زاده از پیگیری‌های شخص استاندار سمنان در مدیریت بهینه مصرف برق ازجمله کنترل روشنایی داخل اتاق و استفاده از نور موضعی و خاموش کردن مصارف اضافی غیرضروری قدردانی کرد.

وی گفت: همکاری معاونان استاندار و مسؤولان استان سمنان در موضوع صرفه‌جویی در مصرف برق ادارات، اثرات مناسب و تأثیرگذاری در نهادینه‌سازی فرهنگ بهینه مصرف دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در کاهش مصرف برق ساختمان اداری استانداری سمنان، اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی است، افزود: توسعه و تعمیم این فعالیت‌های الگویی بین مردم و دستگاه‌های اجرایی و عملیاتی کردن آن، تأثیرات مستقیمی در کاهش اوج بار و حفظ و صیانت از این نعمت الهی و سرمایه ملی دارد.

موسوی‌زاده به موضوع مطالبات از دستگاه‌های اجرایی بابت بهای برق مصرفی اشاره کرد و یادآور شد: پرداخت معوقات و همچنین بهای مصرفی جاری توسط دستگاه‌های اجرایی بدهکار در روند اجرای به‌موقع پروژه‌ها و خدمت‌رسانی به هنگام به مشترکان و انجام برنامه‌های اوج‌سایی مؤثر است.

خواندن 748 دفعه
آخرین ویرایش در شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 08:11

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما