استان سمنان به عنوان 12 استان مشارکت کننده در طرح معین بهره وری کشور انتخاب شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار صنعت ساختمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان گفت: این استان به عنوان 12 استان مشارکت کننده در طرح معین بهره وری کشور انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، سعید طاهری روز چهارشنبه در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: استان سمنان به عنوان 12 استان معین انتخاب شده و قرار است مباحث مربوط به بهره وری زیر نظر سازمان ملی بهره وری ایران در دستگاههای اجرائی منتخب پیگیری شود.
طاهری با اشاره به نقش بهره وری در کشورهای توسعه یافته، اظهار داشت : خوشبختانه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بهره وری شده است.
وی خاطرنشان کرد: از 12 برنامه ملی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ارتقا بهره وری نخستین برنامه است.
وی تصریح کرد : امیدواریم شاهد رشد و ارتقا بهره وری از طریق اجرای چرخه مدیریت بهره وری در یکی از بنگاه های بزرگ اقتصادی در این استان باشیم.
استاندار سمنان هم در این نشست با اعلام آمادگی این استان برای مشارکت در طرح های کشوری ارتقا بهره وری، اظهار کرد: اهتمام مسئولان استان در صرفه جوئی و بهره وری مناسب از مصرف آب، برق و گاز به صورت اجرائی و جدی رصد می شود.
محمدرضا خباز با اشاره به طرح موفق زیتون کاری در جنوب سمنان و افزایش راندمان تولید بالاتر نسبت به میانگین کشوری تصریح کرد: این ابتکار بخش کشاورزی یکی از مصادیق اجرای اقتصاد مقاومتی با مشارکت خود مردم است.
خباز با بیان این که مهم ترین کار اقتصاد مقاومتی و خروج آن بهره وری است، افزود: اگر این موضوع به بهره وری لازم رسید مشخص خواهد شد که کار ها و تمام فعالیت ها در این راستا صحیح بوده است.
وی تاکید کرد : باید با امکانات کمتر و حداقلی و استفاده بهینه و منطقی، در افزایش کیفیت تلاش کنیم تا به بهره وری لازم دست یابیم.
استاندار سمنان ادامه داد : باید تمام تلاش بر افزایش کمیت به همراه کیفیت فعالیت ها باشد.
خباز بهره وری در امور مدیریتی، زمان و امکانات را یادآور شد و با تاکید بر این که هنر در افزایش لحظه به لحظه بهره وری است،گفت: هدف نهایی و غایی اقتصاد مقاومتی رسیدن به بهره وری است.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی و نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی هم با تاکید بر توجه بنیادین، بر نهادینه شدن فرهنگ صرفه جویی و بهره وری، رتبه بندی مدیران لایق و توانمند در موضوع اقتصاد مقاومتی و بهره وری، توجه به طرح های شهرستانی در برنامه ریزی های ملی بهره وری را خواستار شدند.

خواندن 1377 دفعه

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما