معاون استانداری سمنان: واگذاری 150 فرصت سرمایه گذاری به بخش خصوصی تا پایان سال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار صنعت ساختمان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: 150 فرصت سرمایه گذاری تا پایان سال 95 برای اجرا و تکمیل طرح های حوزه های مختلف، به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار می شود.

 
 

به گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی روز سه شنبه در جلسه شورای سیاستگذاری سرمایه گذاری های شهرداری های استان سمنان در سالن جلسه کارگروه مدیریت بحران استانداری افزود: نبود نقدینگی در بین سرمایه گذاران استان سمنان از دلایل عمده کاهش رونق اقتصادی در استان است که می توان با راهکارهای مشارکتی، زمینه حضور سرمایه گذاران غیر بومی را در استان سمنان فراهم کرد.

وی اظهار داشت: دهم شهریور 95 همایش آموزشی ترویجی سرمایه گذاری شهری برای افزایش رونق اقتصادی شهری با حضور سرمایه گذاران و شهرداران استان سمنان در استانداری برگزار می شود و با اجرای این برنامه، فصل جدیدی در رونق اقتصادی شهرهای استان فراهم می شود.
زندیه وکیلی با تاکید بر اینکه برای رونق گردشگری نیازمند سرمایه گذاری های مستمر در حوزه های شهری هستیم، ادامه داد: سمنان، شاهرود، دامغان و مهدیشهر، شهرستان های نمونه گردشگری در استان سمنان محسوب می شوند که امیدواریم با برنامه ریزی های منسجم و حضور سرمایه گذاران غیر بومی، شاهد افزایش اشتغال و رونق اقتصادی باشیم.
وی اضافه کرد: آگاهی بخشی به سرمایه گذاران بخش گردشگری و شهرسازی یکی از اقدام های مؤثر در جذب گردشگر است که می توان با شناسایی ظرفیت های اقتصادی استان و پیگیری های مستمر، از ظرفیت کارفرمایان و سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه استفاده کنیم.
زندیه وکیلی گفت: همکاری شورای شهر و شهرداری ها در ساخت و سازهای اماکن گردشگری با سرمایه گذاران بخش خصوصی می تواند در تشویق و ایجاد رغبت در بخش خصوصی برای سرمایه گذاری ها شهری مؤثر باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان افزود: شهرداری های کوچک در استان سمنان با شناسایی ظرفیت های اقتصادی و سرمایه گذاری، می تواند نقش اساسی در افزایش رونق اقتصادی و جذب گردشگر ایفا کنند و به منظور افزایش فعالیت شهرداری های کوچک در حوزه های اقتصادی، همایش های فرهنگی سرمایه گذاری درنظر گرفته شده است.
16 تفاهم نامه از حدود 100 تفاهم نامه همایش سرمایه گذاری استان سمنان در اسفند 94 مربوط به بخش زیرساخت، انرژی و خدمات شهری استان منعقد شد.
استان سمنان با حدود 700 هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان و 20 شهر است.

خواندن 1344 دفعه
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 مرداد 1395 ساعت 18:18

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما