باید در راستای اقتصاد مقاومتی و افزایش اشتغال، زمینه استخراج معادن فراهم شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار صنعت ساختمان

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان سمنان گفت: بیش از 30 درصد از مواد معدنی این استان سمنان شناسایی نشده است که باید در راستای اقتصاد مقاومتی و افزایش اشتغال، زمینه استخراج این معادن فراهم شود.

به گزارش وبگاه شرکت گچ کوه سفید سمنان و به نقل از ایرنا، بهروز اسودی روز چهارشنبه در پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن غدیر افزود: آهن و مس از مهم ترین معادن سمنان است که می توان با برنامه ریزی کلان، این استان یکی از قطب های تولید و استخراج فولاد در کشور تبدیل کرد.
وی اظهار داشت : افزایش 10 میلیارد دلاری فرآورده های غیر نفتی از اهداف اساسی وزرات صنعت، معدن و تجارت در سال جاری است برای تحقق این رویکرد حفظ اشتغال و تحرک اقتصادی در دستور کار ستاد فرماندهی استان سمنان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد : تکمیل طرح های نیمه تمام و ایجاد توازن در مواد اولیه بخش های تولیدی از اهداف اساسی این سازمان در راستای اقتصاد مقاومتی در استان سمنان است.
اسودی تصریح کرد : بیش از 90 درصد نمک کشور در شهرستان گرمسار تولید می شود و در سال جاری با برنامه های راهبردی درصدد ساخت کارخانه نمک ید دار در این شهرستان هستیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت : برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی به مرحله ای رسیده اند که دیگر امکان رشد و برای تولیدشان بازاری وجود ندارد، همچنین این واحدها دارای فناوری جدید نیستند که به طور حتم نباید از این واحدها استفاده کرد و بهتر است که تغییر کاربری بدهند.
وی با بیان این که استان سمنان در زمینه بازتوانی و پویایی واحدهای تولیدی تاکنون عملکرد مطلوبی و متوسط به بالا داشته است، افزود: برخی از واحدها مانند صنایع معدنی با شادابی بسیار زیادی در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به سامانه بهین یاب ویژه ثبت نام واحدهای تولیدی دارای مشکل افزود: تسهیلات رونق تولید در سال 95 و با هدف تقویت بخش صنعتی و معدنی و اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی پرداخت می‌شود و واحدهای متقاضی می‌توانند درخواست‌های خود را برای دریافت تسهیلات در این سامانه ارائه دهند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد : بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، با پرداخت تسهیلات رونق تولید، به‌طور متوسط 20 درصد به بهره‌وری واحدهای تولیدی در استان سمنان افزوده می‌شود.
تاکنون یکهزار و 87 واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که از این تعداد 78 واحد تولیدی به بانک ها عامل، برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.
حدود یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان فعالیت دارند که از این تعداد621 واحد به دلایل مشکلات متعدد غیر فعال هستند و بقیه با میانگین بهره وری ٣٧ درصد کار می کنند.

خواندن 1168 دفعه
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 تیر 1395 ساعت 13:37

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما