استاندار سمنان: خروج مسکن از رکود، یکی از راهکارهای رونق اقتصادی کشور است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار صنعت ساختمان

محمد رضا خباز استاندار سمنان گفت: یک راهکار خروج اقتصاد کشور از رکود، کمک به رونق اقتصادی بخش مسکن و خروج آن از رکود است.

 

 به گزارش ایرنا، محمدرضا خباز چهارشنبه شب در نشست تحرک بخشی مسکن استان در سالن غدیر استانداری سمنان، گفت: بخش مسکن به عنوان پیشران اقتصادی، یکی از بازارهایی است که می‌تواند کل اقتصاد را از رکود خارج کند، به همین دلیل بهترین راهکار برای خروج اقتصاد از رکود، خارج کردن مسکن از رکود است.
خباز با بیان اینکه بازار مسکن به طور مستقیم با 120 رشته شغلی ارتباط دارد و می‌تواند صنایع زیادی را از رکود خارج کند، اظهار کرد: بخش مسکن به طور مستقیم و غیرمستقیم با 300 شغل مرتبط است که رونق این بخش می تواند صنایع دیگر را رونق بخشد.
وی با تاکید بر اینکه مسکن به عنوان یکی از نیازهای اساسی مردم باید مورد توجه قرار گیرد که در این راه باید تولید مسکن تقویت شود، گفت: اگر بخواهیم از این شرایط اقتصادی خارج شویم، یکی از راهکارها و اصول به حرکت درآوردن اقتصاد، فعال کردن بخش مسکن است.
استاندار سمنان با بیان اینکه بخش مسکن با توجه به طولانی شدن دوران رکود، نیاز به تحریک تقاضا دارد، افزود: باید در تقاضای مسکن تحریک ایجاد شود و با پرداخت تسهیلات به متقاضیان و اعطای مشوق های لازم، در بازار مسکن رونق ایجاد کرد.
استاندار سمنان، با تاکید بر ساخت مسکن در بافت های فرسوده با پرداخت تسهیلات کم بهره، گفت: در گذشته تسهیلات و منابع در جاهایی هزینه شد که زیر ساخت ها فراهم نبود و مشکلات جدیدی بر سر راه ساخت واحدها ایجاد شد و باید تقاضای احداث مسکن در بافت های فرسوده که امکانات و زیر ساخت های مورد نیاز فراهم است، افزایش یابد.
معاون عمرانی استانداری سمنان نیز در این نشست با اشاره به برنامه ها و سیاست های دولت در بخش مسکن و ابلاغ مصوبات جدید به بانک مسکن، گفت: باید از فرصت تسهیلات به وجود آمده، برای رونق مسکن در استان سمنان تلاش شود.
مهدی زندیه وکیلی افزود: دولت یازدهم در سیاست های جدید خود برای خارج کردن بخش مسکن از رکود، تسهیلات جدیدی در بخش های مختلف از جمله بافت فرسوده، در نظر گرفته است.
وی، از افزایش سقف مسکن روستایی از 150 به 180 میلیون ریال خبر داد و گفت: امسال ساخت 200 هزار واحد روستایی با پرداخت تسهیلات، مورد تصویب دولت قرار گرفته و سهم استان سمنان از این تعداد 2 هزار و 500 واحد است.
معاون عمرانی استانداری سمنان با تاکید بر اینکه شهرداری ها باید تخفیف لازم را در صدور پروانه ساختمانی به سازندگان لحاظ کنند، گفت: با اجرای ضوابط تشویقی و مشوق های لازم به سازندگان، می توانیم رونق ساخت و ساز را در بافت های فرسوده شهری ایجاد کنیم.
در استان سمنان حدود 2 هزار هکتار بافت فرسوده شناسایی شده است و دولت با پرداخت تسهیلات ساخت و ساز با سود مناسب، ترغیب مردم و انبوه سازان برای نوسازی واحدهای مسکونی در مناطق بافت فرسوده را هدفگذاری کرده است.

خواندن 974 دفعه
آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 خرداد 1395 ساعت 17:28

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما