مدیر کل امور اقتصادی و دارائی استان سمنان: 23 طرح سرمایه گذاری زیر پوشش قانون سرمایه گذاری خارجی قرار گرفت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار صنعت ساختمان

مدیر کل امور اقتصادی و دارائی استان سمنان جناب آقای امیر خلیلی خواه از قرار گرفتن 23 طرح سرمایه گذاری در این استان، زیر پوشش قانون سرمایه گذاری خارجی خبر داد.

 

 به گزارش ایرنا، امیر خلیلی خواه روز چهارشنبه در اولین جلسه خدمات سرمایه گذاری استان سمنان، گفت: این تعداد طرح با سرمایه مصوب 112 میلیون و 76 هزار دلار و سرمایه وارده 70 میلیون و 613 هزار دلار زیر پوشش این قانون قرار گرفته است.

خلیلی خواه گفت: سال 94 مجوز سرمایه گذاری خارجی برای شرکت کومش فوم صنعت با سرمایه گذاری بالغ برپنج میلیون و 663 هزار دلار اخد شد.
وی با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری استان سمنان در اسفند 94، اظهار کرد: حدود 67 تفاهم نامه به ارزش 27 هزار میلیارد ریال در این همایش و 14 تفاهم نامه نیز قبل از سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری به سمنان به ارزش 13 هزار میلیارد ریال، و در مجموع 81 تفاهم نامه به ارزش 40 هزار میلیارد ریال با سرمایه گذاران بخش خصوصی انعقاد شده است.
خلیلی خواه با تاکید بر اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، گفت: با اجرای این طرح ها، شاهد رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال و توسعه استان سمنان خواهیم بود.
وی فقدان اطلاعات و مشخصات سرمایه گذاران، قوانین و مقررات دست و پا گیر و مخل تولید و سرمایه گذاری، زمان بر بودن دریافت استعلام ها برای واحدهای مستقر در شهرک صنعتی از اداره کل حفاظت محیط زیست، زمان بر بودن به نتیجه رسیدن مواردی به علت برگزاری نشدن کارگروه های مختلف، وجود متقاضیان زیاد در خصوص انرژی های نو به ویژه انرژی خورشیدی، ضعف فرهنگی سرمایه گذاری و کندی روند راه اندازی پنجره واحد مجازی را از جمله موانع و مشکلات سرمایه گذاری در استان سمنان اعلام کرد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارائی استان سمنان گفت: طرح جذب هفت میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی و حمایت از تولید داخلی درون گرای اقتصادی با تکیه بر ظرفیت های بومی از طریق قانون بهبود فضای کسب و کار، ارتقای کارآیی سرمایه با تسریع در روند شکل گیری سرمایه و دیپلماسی اقتصادی، از جمله طرح هایی است که مرتبط با مرکز خدمات به منظور سیاست اقتصادی اجرا می شود.
استان سمنان با داشتن زیرساخت مطلوب در حدود 24 ناحیه و شهرک صنعتی، تامین بودن انرژی لازم مورد نیاز صنایع، وجود راه دسترسی به نقاط مختلف کشور و نزدیکی به مرکز کشور ، از ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

خواندن 961 دفعه
آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 خرداد 1395 ساعت 17:22

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما