استاندار سمنان: بیش از 30 درصد منابع معدنی استان شناسایی نشده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اخبار صنعت ساختمان

استاندار سمنان گفت : بیش از 30درصد از منابع معدنی این استان شناسایی نشده و استخراج مس و منگنز منطقه امتیاز مثبت اقتصاد محسوب می شود.

 به گزارش وبگاه شرکت کوه سفید سمنان و به نقل از ایرنا، محمدرضا خباز شامگاه روز سه شنبه در کارگروه اقتصادی این استان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: شناسایی ظرفیت های اقتصادی و معدنی و استخراج اصولی آن ها زمینه اشتغال پایدار در استان سمنان را فراهم خواهد کرد.

وی اظهار داشت : علاوه براین اکنون بیش از 600 واحد تولیدی در استان سمنان به دلیل مشکلات مالی و بانکی غیر فعال هستند که باید برنامه های اقتصادی مناسبی برای رفع مشکلات آن ها صورت گیرد.
وی با بیان این که در سال گذشته تولیدکنندگان و سرمایه گذاران استان سمنان نسبت به استان های دیگر کم ترین تسهیلات بانکی را دریافت کردند، افزود: ارایه تسهیلات کم بهره به واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیر فعال استان زمینه بهبود فضای کسب وکار در استان را فراهم خواهد کرد.
استاندار سمنان یادآور شد : 123شرکت و کارخانه تولیدی در استان ، سرمایه هایشان را در بانک های خارج از استان سرمایه گذاری می کنند و استانداری سمنان هیچگونه تسهیلاتی رابرای این شرکت ها در نظر نخواهد گرفت.
خباز تصریح کرد : در زمان حاضر آمارهای دقیق اقتصادی از میزان رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی در استان وجود ندارد و زمینه رشد اقتصادی ارایه آمار شفاف برای برنامه ریزی دقیق اقتصادی است.
وی تاکید کرد: باید مصوبات کارگروه اقتصادی به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد و به صورت آزمون و خطا برای رسیدن به اقتصاد پایدار در استان گام برداریم.
وی اهدا زمین های متروکه برای ساخت وساز واحدهای صنعتی و تولید در شهرک های سمنان را کار مهم و ارزشمند دانست و بر لزوم نظارت مسئولان امر بر روند امور ذیربط تاکید کرد.
سال گذشته پنج کارگروه اقتصادی در استان سمنان برگزار شد.
در استان سمنان حدود یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.
استان سمنان حدود سه میلیارد تن ذخایر معدنی زمین شناسی با بیش از 328 میلیون تن ذخایر قطعی با 40 نوع ماده معدنی شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداری از این معادن مشغولند.

خواندن 1572 دفعه
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 مرداد 1395 ساعت 18:45

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما