• معرفی معدن شرکت

    معدن شرکت کوه سفید سمنان یکی از بهترین معادن گچ در سطح منطقه می باشد.

چرا کوه سفید؟

شرکت کوه سفیدمحصولات خود را طبق استاندارد های کشوری و بین المللی تولید نموده  و با تضمین به شما مشتریان عزیز عرضه می نماید.

ادامه مطلب

محصولات کوه سفید؟

شرکت گچ کوه سفید اراپه کننده انواع گچ ساختمانی در بسته بندی های گوناگون و برای استفاده در مصارف مختلف می باشد.

ادامه مطلب

راه های تماس ؟

Callراه های تماس با شرکت گچ کوه سفید: ارسال پیام از طریق سایت، ارسال ایمیل، ارسال از طریق تلگرام،تلفن شرکت، مراجعه حضوری و دیگر شبکه های اجتماعی می باشد.

ادامه مطلب

مصاحبه مدیرعامل شرکت با وبگاه خوشه صنعتی گچ

در راستای جمع آوری اطلاعات مربوط به خوشه صنعتی گچ سمنان، جناب آقای مهندس صالحیان مدیر عامل شرکت گچ کوه سفید سمنان به ارائه نقطه نظرات خود در زمینه صنعت گچ سمنان پرداختند که گزارش آن به شرح ذیل تقدیم می گردد.
مدیرعامل کارخانه گچ کوه سفید سمنان در گفت و گو با اعضای خوشه صنعتی گچ سمنان، گچ را صنعت غالب استان به شمار آورد.

مهندس صالحیان گفت: در حال حاضر گچ کیسه ای 140 هزار ریال می باشد که روزانه 20 هزار تن گچ تولید و مبلغ 2800 میلیون ريال به بانکها واریز می گردد و به ازای هر یک تن گچ 25 کیسه 40 کیلویی نیاز است که تاُمین کردن این کیسه ها از طریق کیسه دوزها میسر می باشد در این شرایط است که میتوان گفت گچ صنعت غالب استان به شمار میرود.وی افزود: درحال حاضر در این صنعت 1200 نفر به صورت مستقیم و بیش از 2000 نفر به صورت غیر مستقیم فعالیت می کنندکه بخش قابل توجهی از اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.
وی گفت: با توجه به اینکه صنعت گچ همیشه در حال فعالیت است و متوقف نمی شود از منابع گازی، آبی و برقی استان به صورت یکنواخت در تمام طول سال استفاده می کند و نظر به اشتغالزایی کم نظیر آن به عنوان صنعت غالب استان نام برده می شود.
ایشان افزودند: در حال حاضر بیش از 40 واحد صنعتی گچ در استان در حال فعالیت هستند از این 40 واحد روزانه 28-30 هزارتن گچ تولید و مبلغ گردش مالی معادل 2800 میلیون ريال در روز ایجاد می گردد.
وی خاطر نشان کرد: برای اینکه یک کارخانه گچ پابرجا باشد عواملی چون مواد ناریه برای استخراج گچ از معادن، نیروی انسانی، حمل و نقل، همکاری نظام بانکی در پرداخت تسهیلات و سازمان صنایع در تسهیل روند کارها موثر است.
مهندس صالحیان افزود: با وجود بیش از 40 واحد صنعتی گچ در استان فقط 18 واحد انبار ناریه در سمنان موجود است که به ازای هر تن گچ 300 گرم مواد ناریه نیاز است که این مقدار در روز به 6 تن میرسد ایشان گفت: انحصاری بودن تولید مواد ناریه در کشور و نبود مجموعه ای منسجم برای تامین مواد اولیه کارخانه ها و کهنه و مستهلک شدن کامیونهای حمل بار، استفاده نکردن تسهیلات گرفته شده از بانکها در راستای ارتقای سطح کارخانه های گچ، همکاری نکردن اداره منابع طبیعی و نداشتن اتحادیه قوی برای انسجام کارخانه داران جهت  تثبیت قیمت ها، از جمله مشکلاتی است که صاحبان این صنعت در پیش رو دارند.

 

ایشان متذکر شدند اگر شرکتها با هم هماهنگ شوند و قیمت بازار را به ثبات برسانند سود بیشتری عاید کارخانه داران خواهند شد و می توانند در مدت کوتاهی سطح محصولات و کارخانه خود را ارتقا دهند.
مهندس صالحیان متذکر شدند عدم آشنایی برخی مدیران صنعتی خوب است که برای نسل بعد هم پا برجا بماند و لازمه این کار آموزش صحیح مدیران به نائبان خود در نسل آتی است که متاُسفانه  در این بخش با همکاری نکردن مدیران و عدم تمایل آنها برای آموزش کارگرانشان مواجه شده ایم با وجود اینکه اتاق بازرگانی، کمیته ارزیابی شرکت شهرکهای صنعتی استان و سازمان صنایع و معادن استان سمنان این کلاسهای آموزشی را به دفعات دفعات مختلف تشکیل داده اند و کمتر کسی از این کلاسها استقبال کرده اند.
وی مشکل دیگر صنعت گچ استان را فزونی گرفتن عرضه در مقابل تقاضا عنوان کرد و گفت: کشور عراق بعد از جنگ گچ مورد نیاز کشورش را از استان سمنان تهیه می کرد که بعد ها در مرز قصر شیرین سنگ گچ کشف شد اما نه با کیفیت گچ سمنان، اما برای آن کشور مقرون به صرفه بود و عوامل این چنینی منجر شد که گچ سمنان که تا سال 87-86 بیش از 60 تن صادرات داشته باشد در سال 88 به 20 تن صادرات برسد واین موضوع باعت کم شدن تقاضا شد اما کارخانه های استان به روند تولید خود ادامه دادند که الان به مشکل بر خورده ایم.
ایشان در خصوص فراوری این محصول خاطر نشان کردند در محصول فراوری شده فرآیندهایی به کار میرود که باعث ارتقای کیفیت و به تبع آن افزایش حاشیه سود کارخانجات می گردد.
مهندس صالحیان در خصوص افزایش تولیدات گچ گفت: ما برای شرکت گچ کوه سفید سمنان دستگاه بک فیلتر به ارزش 1200 میلیون ريال تهیه کردیم و متوجه شدیم میزان تولیدات ما در 45 روز از 30 هزار تن به 60 هزار تن افزایش پیدا کرده است.
ایشان افزود: با پیگیری های خانم جعفری در مرکز تحقیقات دانشگاه مشهد مشخص شده که گچ سمنان با ویژگی های خاصی که دارد برای زیر کاری، روکاری و پرداخت در ساختمان، محصول مناسبی است و گچ سمنان به عنوان پایه استاندارد گچ کشور معرفی خواهد شد از پودر گچ برای ضد عفونی کردن مرغداری ها و همچنین مواد میکرونیزه گچ دارای خاصیت ضد قارچ هستند در باغات کشاورزی که زمین هایشان فاقد سولفات است از این محصول استفاده بهینه می شود.
ایشان در پایان یاد آور شدند سازمان صنایع و معادن استان سمنان برای جلوگیری از برهم خوردن تعادل بازار باید از صدور مجوز استخراج و ایجاد کارخانه جدی این ماده در سمنان خودداری کرده و به تعادل عرضه و تقاضای محصول کمک  نماید.
مهندس صالحیان با یاد آوری این نکته که امکان ادامه حیات این صنعت با شرایط فعلی حداکثر تا 5 سال دیگر وجود خواهد داشت خواستار توجه همه جانبه مسئولین برای حل مشکلات این صنعت شدند.

تاریخ مصاحبه: 11-03-1389

نظرات توییتر

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    امین : لطفا مقاله های بیشتری درباره گچ بگذارید    images223

 

   نوید : لطفا اطلاعات درباره سمنان را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما